Мапа погоди України ОНЛАЙН

Мапа погоди України ОНЛАЙННова 🛰️ супутникова карта прогнозу погоди України 🔋 працює в реальному часі ⚡ONLINE і показує 🌡️температуру повітря, переміщення 🌈 повітряних мас, швидкість та напрями 💨 вітрів, прогноз опадів (☔ дощів, 🌩️ гроз або ❄️ снігу), 🌪️ циклонів. Радар погоди відображає ℹ️ інформацію про метеорологічні умови по всіх містах, селах та областях 🇺🇦 України на сьогодні, на завтра, на найближчі 🗓️ дні, а також у довгостроковій перспективі. 👁️ Дивіться 🔝 найточніший прогноз ☀️☁️☂️ погоди в Україні на 3 дні, на 5 днів, на тиждень (7 днів), на 10 днів або на місяць. 🗺️ Інтерактивна погодна мапа функціонує на 👍 надійних джерелах даних надаючи актуальні 🌦️ відомості про погоду з використанням інноваційних 🖥️ цифрових та космічних технологій 🚀COSMO-EU на базі високоточної 🌐 глобальної моделі прогнозування погоди ICON. Для максимально 🎯 точного визначення погодних явищ 📶 система додатково використовує поточні показники пунктів 🔭 спостереження та 📻 метеостанцій УкрГМЦ – Українського гідрометеорологічного центру (Укргідрометцентру). Слідкуйте за погодою в Україні онлайн за допомогою унікальної інтернет-карти прогнозів, наданих сервісом Windy.

Мапа погоди України


*Застосовувана на мапі модель стеження за погодою ICON-EU це матриця високої роздільної здатності, розроблена 🇩🇪 німецькою компанією DWD. Революційна, побудована на нейромережах, метеорологічна модель ICON – одна з найсучасніших моделей прогнозування погоди в 🌍 світі, що дає дуже хороші регіональні результати в 🇪🇺 Європі, в тому числі і в 🇺🇦 Україні. Ефір переданих на мапу та оброблених 🤖 штучним інтелектом даних, часто використовують у дослідницьких та наукових цілях, у передових метеорологічних інститутах нашої планети.

Будь ласка, 💬 поділіться в Facebook або 📲 відправте в Telegram, Viber, WhatsApp!

Увага❗Детальна 📑 інструкція, як правильно користуватися онлайн-картою прогнозу 🔆☁️☔ погоди України (випадаюче 📋 меню з опцією перемикання шарів на цифровій мапі знаходиться у правому верхньому кутку, зверху над кнопками ➕➖ масштабування):


🌡️ Температура. Супутникова карта погоди України за умовчанням показує температуру навколишнього середовища в режимі тепловізора. Залежно від кольору певної ділянки мапи можна спостерігати за розподілом температури на досліджуваній поверхні. Термограма відображається на карті відповідним кольором у спектрі від найхолодніших до найтепліших температур (фіолетовий-жовтий-помаранчевий-червоний). Разом з термографією відтворюється шар напрямку та швидкості вітрів. По руху потоків вітру видно всі процеси повітряних течій в циркуляції атмосфери. Внизу відображається інформаційне табло з поточними даними про погоду в обраному населеному пункті, спочатку фіксується столиця України — місто Київ (можна обрати інше місто чи село, а також знайти будь-яке інше місце та поставити крапку на мапі в бажаній області). У таблиці наведено вимірювання умов погоди станом на зараз, з кроком реєстрації результатів за останню годину часу. Спеціальні картинки в рядку таблиці погоди (ясне сонце, хмара, дощова хмара, грозова хмара, сонце в серпанку, хмарність, хмара зі снігом, фази місяця та інші), нагадують стан неба. Далі, по черзі, йдуть наступні рядки: температура — у градусах цельсія (°C), дощ «опади» — у міліметрах (mm), вітер та пориви вітру — за кілометри на годину (km/h), напрям вітру — стрілочка показує точний курс вітрів (південний вітер, північний вітер, східний вітер, західний вітер і безліч інших варіацій, наприклад, південно-східний вітер, північно-західний вітер тощо). Є варіант перейти на альтернативні одиниці відображення показників (градуси Цельсія – °C, градуси Фаренгейта – °F), (міліметри – mm, на дюйми – in), (кілометри на годину – km/h, на вузли – kt, на бали Бофорта – bft, на метри за секунду – m/s, на милі за годину – mph). Для перемикання потрібно просто натиснути на необхідний параметр, і величина вимірювання зміниться. Точний супутниковий прогноз погоди у таблиці доступний для перегляду на сьогодні + 5 (п’ять) днів, фактично метеопрогноз надає можливість отримати найважливішу інформацію про те, яка погода буде в Україні на найближчий тиждень. Перегортаючи (пересуваючи) курсором/тачпадом дні тижня (календар) в ліву сторону, наприкінці списку з’явиться вікно з інформацією про це прогнозоване місце та додаткові дані (точні географічні координати – широта і довгота, часовий пояс регіону, точний час світанку “сходу сонця”) і заходу сонця “заходу”, сутінки “настання темряви”, висота місцевості над рівнем моря в метрах-m і футах-ft). Якщо пересунути циферблат з годинником праворуч, можна побачити, як змінюватиметься погода в Україні на карті з графічною тепловою візуалізацією. Ця функція дозволяє наочно продемонструвати зміни в погоді України на обраний тимчасовий (годинний) відрізок або на більш довгостроковий період за календарними днями тижня (понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота, неділя).

🛰️ Супутник. У цьому режимі спостереження в реальному часі можна дивитися онлайн-трансляцію поточного стану хмарності над Україною з геостаціонарних супутників прямо з космосу. На початковому екрані встановлено вихідний супутниковий шар BLUE «БЛАКИТНИЙ» (за замовчуванням). Цей синій спектр працює в діапазоні спеціально доданих кольорів, щоб користувачам було легше і зрозуміліше розглянути ситуацію в атмосфері, не плутаючись у межах країн, морів, річок та озер, які можуть зливатися воєдино, якщо бачити зображення з супутника в оригінальній якості. Якщо переключитися на шар VISIBLE «ВИДИМИЙ» (див. нижні кнопки BLUE, VIS, INF), з’явиться зображення видимого спектру, тобто все буде виглядати «як є» прямо із супутникової камери. При натисканні кнопки ▶️Play, можна переглянути реальне відео, завантажити останній запис із супутника, на якому відображені рухи хмар за минулі 2 години. Третій шар супутника INFRA+ віщає яскраву температуру, яка утворилася на вершинах хмар у Кельвінах (K). Ця температура дає розуміння висоту верхніх кордонів хмар і попереджає про ризик виникнення сильних гроз. Високі вершини хмар зазвичай створюють грозу та іншу подібну сильну конвективну погоду. Цей шар з інфрачервоним випромінюванням дає уявлення про те, що чим холодніша температура, тим вище хмара, тому потенційно це може бути купово-дощовий тип хмари, пов’язаний з грозами, але перисті хмари теж є високими і холодними хмарами і взагалі ніяк не пов’язані з грозами. Перш ніж робити остаточні висновки в метеопрогнозі, потрібно обов’язково перевірити інші параметри, наприклад, увімкнути видимий канал VISIBLE, щоб побачити густу хмару чи ні. Якщо ж ні, тоді в інфрачервоному діапазоні такі хмари, ймовірно, є пір’ястими хмарами.

💧 Дощ, ⚡ гроза. Карта прогнозу дощів та гроз України – дуже важливий та корисний шар для складання набагато точнішого прогнозу погоди, планування будь-яких справ, відпочинку, поїздок чи майбутніх подорожей. На сірому фоні карти України кольоровими плямами позначаються локації, в яких прямо зараз йде дощ, град, відбувається гроза (штормове попередження блискавками), гримить грім, рясно валиться сніг або має завірюху “завірюха” (сильний вітер зі снігом у степових краях, іноді ще називають буран). Паралельно із шаром дощ-гроза виводиться анімація вітрів. Зони поширення опадів можуть відрізнятися за кольором від блакитного до фіолетового, залежно від кількості осадоутворень, що випадають, які вимірюються в міліметрах (mm). Невеликий дощ або сильна злива виглядає просто, як звичайна кольорова пляма, що покриває якусь область. Якщо при огляді певної місцевості на кольоровому фоні позначені додаткові попереджувальні знаки, наприклад, маленькі картинки, що зображають блискавки, сніжинки, крапельки – це означає, що в цьому конкретному місці атмосфери є накопичення дощу або снігу за останні 3 години. Слабо підсвічені знаки блискавок у зменшеному вигляді, повідомляють про незначну грозу, а яскравіші, збільшені та блискучі значки блискавок свідчать про сильну грозу високої інтенсивності. Так само характеризуються інші опади, наприклад, сильний снігопад — сніжинки стають трохи яскравішими і більшими. Бувають випадки, коли спостерігаються змішані опади, це може бути мокрий сніг, який іноді падає у формі частинок снігу, що тане, класифікується як, дощ зі снігом або сніг з дощем. Зображуються подібні опади одразу двома іконками сніжинок та крапель суміжно. У деяких ситуаціях спостерігається змішаний тип і розмір сніжинок, коли маленькі символи снігу позначаються поруч із великими. Це означає, що йде сильний та маленький сніг одночасно. Запуск кнопочки ▶️Play прокрутить прогноз щодо опадів, дощів, гроз та снігопадів на 7 днів вперед і допоможе скласти найбільш точний детальний прогноз на тиждень про пересування дощових (грозових) хмар по території України.

🌪️ Вітер. Карта вітрів України передає в режимі онлайн свіжі дані про швидкість та направлення вітрів у всіх містах, селах та областях. На карті в динамічній проекції відтворюється реальний вітровий трафік, який може допомогти спрогнозувати тенденцію розвитку погодних явищ, пов’язаних з вітром у районі, що вивчається. Концентрація та сила вітру прораховується на суперкомп’ютерах, які видають анімовані потоки активності вітрів на інтерактивну мапу. Карта з вітрами наочно демонструє швидкісний ритм і спрямованість повітряних струменів з усілякими завихреннями, які потенційно впливають на циклони та антициклони, що виникають у тропосфері. Використання даної інформації однозначно допоможе для створення загальної картини майбутніх атмосферних процесів та прогнозу погоди. Вітрова (вітряна) мапа з колірною схемою передачі швидкості течій повітря практично в прямому ефірі виявляє різними фарбами області з сильнішим або слабкішим вітром у стандартних одиницях вимірювання, кілометрах на годину – km/h. Ця корисна інформація може повідомити про екстрені зміни погоди, наприклад, сигналізувати про майбутню сніжну бурю або вказати на дуже сильний вітер (шквальний вітер), ураган, шторм, тайфун, смерч або торнадо. ▶️Кнопочка запуску прогнозу вітрів по Україні відобразить усі можливі маршрути та швидкість зміни повітряних мас на найближчі 5 днів. На основі моніторингу таких даних аналітичні центри метеорологічних служб попереджають про можливі природні стихії та катастрофи.

🌩️ Радар погоди (метеорадар). Мапа з радаром погоди України працює на технології dBZ, за допомогою спеціальних метеорологічних доплерівських приладів, які постійно стежать та вимірюють випадання опадів (дощу, снігу) в атмосфері. Радіолокаційний погодний апарат dBZ позначає в децибелах оцінку відображення метеооб’єкта та інтенсивність опадів для певної зони дослідження. Радіолокатор дБZ допомагає збирати сигнали про випадання дощу, снігу чи граду, а також сканує накопичення води у хмарах, передбачає так звану «водність хмар». На даний момент покриття цього радара аналізує невелику частину території, переважно це західні області України (Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька), включаючи південний регіон, який представлений Одеською областю.

Основний функціонал цієї високотехнологічної карти з точними метеопрогнозами не закінчується перерахованими вище найпопулярнішими шарами. В огляді брали участь лише ТОП-5 найчастіше використовуваних та необхідних можливостей для ефективного щоденного застосування або роботою з мапою прогнозу погоди в Україні більшістю відвідувачів. Прокручуючи меню вниз, можна знайти ще дуже багато додаткових цікавих опцій, експлуатуючи які можна абсолютно 🆓 БЕЗКОШТОВНО, добувати дуже цінну, важливу та корисну ℹ️ інформацію доступну завдяки новим IT-технологіям. Серед безлічі мап варто в першу чергу виділити 🆕 нові унікальні та приголомшливі здібності інших нейромережевих шарів:

⚠️ Концентрація CO. Карта рівня чадного газу CO (окису вуглецю, монооксиду вуглецю, оксиду вуглецю) у Києві та Україні. Окис вуглецю є безбарвним, без запаху і несмачним газом, який трохи менш щільним, ніж повітря. Рівень концентрації СО у тропосфері вимірюється системою під назвою «Частини на мільярд за обсягом» (PPBV). Наслідком збільшення концентрації газу СО можуть бути лісові пожежі, зміг та інші події, що забруднюють повітря.

💨 Маса пилу. Мапа показує рівень пилу в повітрі України. Пил зазвичай складається з частинок в атмосфері, які надходять з різних джерел, таких як грунт, пустелі, пил від вітрів піднятий погодою, виверження вулканів та забруднення повітря. Рівень концентрації пилу вказується у мікрограмах (одна мільйонна частина грама) на кубічний метр повітря чи мкг/м3. Зони концентрації пилу в Україні відображаються на карті від сірого до темно-коричневого кольору.

☣️ NO₂. Карта розповсюдження токсичного газу NO₂ – оксиду азоту в Україні. NO₂ (діоксид азоту, двоокис азоту) це газ, що викликає проблеми з диханням, пов’язані зі зниженням функції легень. Найбільшими джерелами NO2 є двигуни внутрішнього згоряння, теплові електростанції (джерело: Wikipedia). Рівні NO₂ виражаються в мкг/м³, а подані на карті прогнози відповідають приземним значенням. За даними ВООЗ та ЄС, середньогодинний ГДК (межа допустимої концентрації) NO₂ у повітрі протягом 60 хвилин (1 година) встановлений на рівні 200 мкг/м3, але не повинен перевищуватись більш ніж 18 годин на рік. Показники, які плануються реалізувати в ЄС до 1 січня 2030 року – 200 мкг/м3, але не можна перевищувати цей рівень більше ніж один раз на рік. Цей показник складено з урахуванням прогнозу регіонального багатомодельного комплексу CAMS EU. Через горизонтальну роздільну здатність систем, що використовуються CAMS, неможливо уявити локальні ефекти через безпосередню близькість від джерел, наприклад, дорога з інтенсивним рухом транспорту або промислове підприємство, завод. Прогнози щодо NO₂ відповідають так званим «фоновим» значенням. У державах діють різні правила щодо рівнів попередження та екстреного оповіщення населення про перевищення допустимих норм забрудненості повітря.

⏲️ Тиск. Мапа атмосферного тиску у Києві та по всій Україні. Онлайн-барометр дозволяє дізнатися про поточний тиск у будь-якому місті, селі чи області України. Увага! Нормальний атмосферний тиск (середнє значення) становить 1013,25 hPa (гПа) чи 760 мм.рт.ст. Відхилення від цього середнього показника свідчать про низький або високий атмосферний тиск. Дуже низький або високий тиск може викликати проблеми із самопочуттям, особливо у людей із серцево-судинними захворюваннями, навіть у здорових людей різкі зміни «стрибки» тиску можуть збільшити ризик виникнення головного болю та інших нездужань (сонливість, дратівливість, втома). Якщо клікнути на місце, що цікавить, можна дізнатися який зараз точний тиск в будь-якому регіоні або локації. Кольорова шкала внизу нагадує висоту ртутного стовпа на барометрі певної області міжнародної системи одиниць – hPa. Атмосферний тиск, також званий барометричним тиском, є тиском усередині атмосфери Землі. У більшості випадків атмосферний тиск близько відповідає гідростатичному тиску, викликаному вагою повітря вище за точку вимірювання. Середній тиск на рівні моря (MSLP) є середнім атмосферним тиском.

🔔 Повідомлення про погоду (метеопопередження). Мапа важливих попереджень про погоду в Україні та інших країнах Європи. Попередження погоди може бути у трьох видах: помірна погода (жовтий колір), сильна погода (помаранчевий колір), екстремальна погода (червоний колір). Якщо погода зараз знаходиться або буде в межах норми, область країни просто виглядає звичайним сірим кольором, без додаткових позначень. Дані передаються Українським гідрометеорологічним центром (Укргідрометцентром) та іншими національними метеорологічними агенціями у формі «Оповіщення CAP».

Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: