З якого віку собаці можна давати ласощі

З якого віку собаці можна давати ласощіВласники собак намагаються балувати та заохочувати вихованців за добру поведінку. Особливо це стосується цуценят, адже набагато простіше пояснити тварині «правила», якщо за їх виконання вона отримуватиме «нагороду». Проте давати малюкам смаколики для собак можна з певного віку. З якого саме, і на яких ласощах варто зупинитися — далі в матеріалі.

Подивіться відео REELS з Instagram про ласощі для собак Trixie:

Коли можна пропонувати смаколики

У перші місяці життя щеня має харчуватися молоком матері. Приблизно до 7-8 тижнів у нього з’являються всі молочні зуби і після цього в раціон додають прикорм. Тільки через час після того, як щеня почало харчуватися звичайним кормом, йому дають смакоти. Але обов’язково потрібно стежити за кількістю — вони мають становити не більше ніж 10% від добової норми калорій. Перші ласощі можна придбати у спеціальних магазинах. Важливо, щоб вони були з позначкою для цуценят. Після 3 місяців життя тварині періодично дають цукрові кістки, але в обмеженій кількості. Через півроку від народження кілька разів на тиждень можна пропонувати звичайні. Важливо стежити за станом щеняти після того, як він спробував щось нове. Харчова алергія може швидко проявитися, а її визначення з ранніх років допоможе легко скоригувати раціон тварини.

Коли можна пропонувати смаколики собакам

Що можна давати

Вкусняшки поділяють на 2 види:

  1. домашні;
  2. магазинні.

Легше купити ласощі, які точно підійде маленькому цуценяті, ніж приготувати його самостійно. Годувати домашніми смакота собаку можна, але з великими обмеженнями.

Смаколики для собак

Магазинні

Їх чимало видів. Це можуть бути ковбаски, сушене м’ясо, печиво, подушечки тощо. Після того як цуценя перейшло на звичайне харчування, ласощі варто чергувати. Так, сушене м’ясо та кістки допоможуть йому покращити здоров’я зубів, а м’які подушечки підійдуть, наприклад, для заохочення поведінки.

Домашні

Зазвичай йдеться про «чисті» продукти: шматки м’яса, печінку, легкі, відварені овочі та крупи. Їх дають окремо чи перебивають у м’ясорубці, формуючи «котлетки». Також їх можна запекти у духовці та давати порційно. Перш ніж пропонувати цуценяті таку їжу, обов’язково ознайомтеся з переліком продуктів, які заборонено їсти собакам. Він досить великий і включає, наприклад:

  1. борошнове;
  2. манку;
  3. копчену ковбасу;
  4. їду зі спеціями;
  5. гриби;
  6. перлівку.

Важливо вивчити список, щоб не нашкодити здоров’ю щеня. Також багато рекомендацій зберігаються і для дорослих собак.

Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: