Стельові вентилятори: як вибрати?

Стельовий вентиляторСтельові вентилятори не втратили своєї популярності, незважаючи на поширеність кондиціонерів. Вони незамінні у багатьох випадках, коли установка іншої кліматичної техніки неможлива з низки причин. Також стельові вентилятори відрізняються демократичнішою ціною, якщо порівнювати з вартістю кондиціонера. (підібрати вентилятор)

Особливості вибору стельового вентилятора

Якщо ви вперше плануєте встановити стельовий вентилятор, необхідно правильно підібрати потрібну модель. Від цього залежить не тільки комфорт експлуатації, але також термін служби самого пристрою.

Стельові вентилятори

Місце встановлення

Визначте місце, де буде встановлений вентилятор. Оптимальний варіант – середина кімнати, щоб повітря розподілялося площею рівномірно. У просторій кімнаті знадобиться два вентилятори, які будуть у центрі кожної із зон. Не можна ставити пристрій прямо над ліжком або диваном – тоді через тривалий вплив повітряного потоку ви відчуватимете дискомфорт.

Розміри

Модель вибирають з урахуванням площі кімнати та висоти стель. Перед тим, як замовляти пристрій, уточніть висоту стелі в приміщенні, де його буде встановлено. Вентилятор на довгому стрижні не підійде для стель заввишки до 2,4 м. Ефективно розподіляти потоки повітря пристрій не зможе і просто заважатиме.

За стандартами стельовий вентилятор повинен бути на висоті 2,1 м від підлоги мінімум.

Електроживлення

Стельові вентилятори споживають стільки ж електрики, скільки звичайний світильник. Але за умови, якщо в них не вбудовані елементи освітлення. Тоді необхідно переконатися, що проводка в будинку витримає такий пристрій. Для цього знадобиться консультація електрика.

Матеріал лопатей

Лопаті можуть бути виготовлені з міцного пластику, металу, алюмінію. Вибір залежить від особистих переваг, а також від бюджету на покупку. Вентилятор з металевими лопатями обійдеться дорожче за те, що має пластикові складові.

Клас захисту

Як і інші типи вентиляторів, стельові також захищені від попадання пилу, сторонніх предметів, вологи. Інформація про це є в описі кожної моделі. Якщо вентилятор потрібен для приміщення з підвищеною вологістю, то і захист має бути відповідним.

Швидкість обертання лопатей

Чим вище цей показник, тим продуктивнішим є пристрій. Однак оптимальним варіантом вважається 2500 оборотів на хвилину.

Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: