Ключова роль водовідштовхувальних просочень у туризмі: Чому вони необхідні

Водовідштовхувальні просочення для одягуВодонепроникність – одна з найважливіших характеристик якісного туристичного спорядження. Під час активних подорожей нікуди сховатися від чергової зливи чи раптової хуртовини, а мокнути, звісно, нікому не хочеться. Спеціальне водовідштовхувальне просочення для одягу здатне надати матеріалу водовідштовхувальні властивості, а вам додатковий комфорт.

У цій статті поговоримо про просочення тканини від води: що це, як працює і як вибрати.

Водовідштовхуючі просочення

Водонепроникні властивості

Розберемося, що таке водовідштовхування та від чого залежить здатність тканини намокати. Вода збирається у краплі через взаємне тяжіння молекул. Молекули води притягуються як один до одного, а й іншим матеріалам. Якщо тяжіння між молекулами води сильніше, ніж до тканини, крапля лежить на поверхні і не змочує матеріал. Але якщо тяжіння матеріалу виявиться сильнішим — тканина промокне.

Більшість матеріалів створюються методом плетіння, а тому мають багато повітряних порожнин, що моментально вбирають воду. Обробка водовідштовхувальним просоченням надає матеріалу не властиві йому властивості, знижуючи здатність до промокання. Просочення для тканини створює на її поверхні плівку з речовини, що майже не притягує молекули води.

Види водовідштовхувального просочення

Умовно можна розділити просочення для тканин на такі види:

  • для мембрани;
  • для водонепроникних та дихаючих тканин без мембрани;
  • для матеріалів, де повітропроникність не є важливою;
  • для матеріалів з утеплювачем;
  • для взуття.

Взуття часто обробляють гідрофобним просоченням. Кошти для взуття бувають як універсальні, так і спеціалізовані для шкіри, замші або текстилю.

Водовідштовхуюче просочення для взуттяВодовідштовхувальний засіб для взуття

Гідрофобне просочення: що це і як його використовувати для речей з мембраною?

Просочення тканини з мембраною може здивувати. Адже ця технологія спеціально розроблена із водонепроникними властивостями. Мембрана добре затримує краплі води на поверхні і дозволяє випаровуватися пару. Але такий одяг схожий на сендвіч, що складається з підкладки, мембрани та тканини зовні. Просочення тканини від вологи потрібно не самій мембрані, а зовнішньому шару.

Якщо тканина промокне, вода не проникне через мембрану до тіла, але низка характеристик погіршиться. Вода заповнить весь повітряний прошарок і пара не зможе випаровуватися. Це значно погіршить повітропроникні властивості одягу та річ почне парити. Одяг стане значно важчим і погіршаться теплоізоляційні властивості.

Догляд за спорядженням

Щоб спорядження служило вам довго та надійно, обов’язково потрібно регулярно оновлювати шар захисний. Просочення для тканини від бруду допомагає зберегти зовнішній вигляд одягу або взуття.

Дія поліуретанового просочення для тканини руйнується через тертя, дії сонячних променів та прання. Звертайте увагу на стійкість, вказану виробником. Для збереження властивостей рекомендуємо прати виключно за допомогою спеціальних засобів для мембрани.

Просочення тканини від дощу обов’язкове в арсеналі кожного туриста, який прагне зберегти властивості свого спорядження, продовжити термін його служби та насолоджуватися природою, незалежно від погодних умов.

Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: