Які харчові продукти позитивно впливають на зір
За здатність бачити у людини відповідає складний парний орган — очі, які своєю чергою пов’язані з нервовою та кровоносною системами. Низька фізична активність, генетична схильність, довготривале перебування перед екранами різних гаджетів та інші фактори впливають на гостроту зору. Запобігти її зниженню або покращити стан допомагає збалансоване харчування. Розглянемо, які продукти треба регулярно вживати для захисту зору.
Корисна дієта для очей
Організм — цілісний біомеханізм, для роботи якого потрібно постійне надходження поживних речовин, вітамінів, мікроелементів та інших складових. Їх багато у продуктах рослинного походження, особливо в необробленому вигляді.
Так, у моркві багато вітаміну А. Він позитивно впливає на рогівку й запобігає таким розповсюдженим захворюванням, як коротко- та далекозорість. Ці патології не вилікувати дієтами. Але правильне харчування разом з лікуванням, таким як, наприклад, лазерна корекція очей, може повернути здатність гарно бачити. Для збереження гостроти зору необхідні елементи, які потрапляють до організму з продуктами:
- Каротиноїди лютеїн і зеаксантин. Поглинають УФ-випромінювання та нейтралізують вільні радикали. Містяться в капусті, шпинаті, яєчних жовтках, бобових.
- Вітаміни групи B. B1 — підтримує нервову систему, B2 — бере участь у вуглеводному, жировому та білковому обмінах.
- Антиоксиданти. Вітаміни С, Е, Омега-3 поліненасичені жирні кислоти. Захищають сітківку та організм загалом від впливу негативних променів.
- Мікроелементи. Цинк — допомагає бачити в сутінках, мідь — регулятор реакцій утворення енергії, селен — бере участь у перетворенні світлового сигналу на нервовий імпульс.
Харчові продукти для підтримання зору
Вітаміни, мікроелементи, антиоксиданти, каротиноїди та інші корисні для очей компоненти можна отримати з їжею. Офтальмологи виділяють такі продукти з багатим вмістом речовин, необхідних для здоров’я зорової системи:
- морква;
- капуста;
- чорниця;
- броколі;
- шпинат;
- смородина;
- цитрусові;
- абрикоси;
- дині;
- жирні сорти риби;
- боби;
- волоські горіхи, мигдаль, фісташки;
- петрушка;
- гарбуз.
Використання корисних продуктів, а також виключення шкідливих, таких як солодкі напої, фастфуд та алкоголь, допомагає зберегти гостроту зору та загальне здоров’я навіть у поважному віці. У разі будь-яких захворювань дієту треба коригувати з лікарем.
Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: