Сергій Гончарук: розвиток науки в Україні — справа кожного з нас

Сергій ГончарукУ певний момент ми зрозуміли, що в нас не гірше, в нас – краще” (пер.),  — ділиться досвідом в інтерв’ю інформаційній агенції “Одеса Медіа” Сергій Володимирович Гончарук. Саме так лікар характеризує рівень стоматологічних послуг, якого йому з колегами вдалося досягти не лише завдяки відповідальній щоденній роботі, а й за рахунок власного внеску у галузь медичних наук України.

Незважаючи на складнощі та проблеми фінансування, з якими стикається українське наукове середовище протягом останніх десятиліть, після закінчення ОНМедУ Гончарук Сергій Володимирович не відмовився від дослідницької діяльності, та окрім викладання в Одеському медичному університеті та лікарської практики, продовжив роботу над власними ідеями в інституті стоматології Національної академії медичних наук (НАМН).

Сергій Гончарук лікар стоматолог

Результатом цієї роботи стали: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидат медичних наук; патенти на методи лікування (апікального періодонтиту і різних типів хронічного стоматиту); патенти на медичні препарати (фітогелі та засоби для репаративного остеогенезу); та майже два десятки наукових публікацій у співавторстві з колегами інституту у авторитетних періодичних виданнях України, де були розглянуті новітні методології та проблематика стоматологічних захворювань у пацієнтів різного віку та стану здоров’я. В рамках наукової роботи, лікарем були проведені експериментальні й клінічні дослідження з залученням кількох десятків пацієнтів, розроблені рецептури нових препаратів догляду за ротовою порожниною у лікувальних та профілактичних цілях.

За довгі роки викладацької практики Сергій Гончарук для багатьох студентів та молодих спеціалістів став уособленням мудрого наставника, який мотивує та надихає нове покоління майбутніх лікарів реалізувати себе саме в Україні. Так, провідним спеціалістом та головним лікарем Dental Center є колишній студент Сергія Володимировича — ортопед-гнатолог Олег Павлюк, з яким вони пліч-о-пліч пройшли багато років важкої роботи над побудовою нової моделі стоматології в сучасній Одесі.

Гончарук Сергій Володимирович лікар стоматолог Одеса

Не останню роль у наукових досягненнях Сергія Володимировича Гончарука відіграє і його постійна взаємодія з провідними стоматологами Європи, США та Японії, що дозволяє не лише отримувати нові знання, а й ділитись власним досвідом під час проведення освітніх семінарів, курсів лекцій для колег з України та зарубіжжя, а також за рахунок участі в міжнародних медичних конференціях.

Особливою гордістю Сергія Володимировича, як лікаря вищої категорії та науковця, є зацікавленість закордонних колег у отриманні професійних навичок в Україні та навіть у працевлаштуванні в Одесі. Все це є значним внеском в позитивну презентацію нашої держави, а також її наукового медичного середовища на світовому рівні та закладає міцний фундамент для подальшої співпраці в інноваційних проектах стоматологічної сфери.

Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: