Оперативна пам’ять: різновиди та її призначення

Оперативна пам'ятьУ комп’ютерній техніці оперативною пам’яттю є мікросхема, яку використовують для зберігання інформації різного типу. Електроніка та різні пристрої просто повинні мати короткочасну пам’ять, щоб надалі була можливість зберігати інформацію на постійній основі та за необхідності отримувати до неї доступ.

Користувачі намагаються не вникати в механізм роботи пам’яті, і їх цікавить лише невелика частина інформації. Адже оперативна пам’ять може бути різного стандарту, обсягу, із різними показниками частоти тощо. Все це необхідно оцінити, перш ніж збирати комп’ютер або модернізувати його. В даному випадку йдеться про оперативну пам’ять для ПК та ноутбуків зокрема.

Як працює оперативна пам'ять

Характеристики ОЗП

Оперативний запам’ятовуючи пристрій (ОЗП) має ряд параметрів і один з них – це об’єм:

  • 2 Гб;
  • 4 Гб;
  • 6 Гб;
  • 8 Гб та більше.

Для роботи в офісі достатньо 4-6 Гб, тоді як геймерські ПК потребують об’єму від 32 Гб. В даному випадку можна придбати кілька планок і встановити їх без проблем, коригуючи параметр об’єму.

Другий важливий параметр – це частота. Від нього залежить швидкість передачі та забезпечення нормальної роботи запущених програм. В основному частота формує зв’язок для обміну даними між материнською платою, процесором та відеокартою. Ще один параметр – таймінги. Чим вони нижчі, тим швидше працюватиме комп’ютер чи ноутбук.

Якою буває оперативна пам'ять

Класифікація ОЗП

Цей компонент може відрізнятися різновидами та стандартами. Сьогодні є такі відомі варіанти:

  1. DDR. Перший стандарт, який вже ніде не використовується;
  2. DDR2. Тактова частота збільшилася, як і продуктивність, але також зустріти цей стандарт у наш час неможливо;
  3. DDR3. Енергоспоживання знизилося на 40%, але показники потужності збереглися. Застосовуються транзистори з подвійним затвором конструкції (Dual Gate);
  4. DDR4. Покоління потужних рішень під будь-які завдання;
  5. DDR5. Пропускна здатність та об’єм у два рази вищий у порівнянні з попереднім поколінням.

Залишається лише визначитися з поколінням та здійснити покупку. Чим сучасніший варіант, тим краще.

Не слід забувати, що якість і ефективність роботи ПК або ноутбука – це не тільки оперативна пам’ять, але і багато інших компонентів. Також при зборі ПК необхідно оцінити сумісність материнської плати, процесора, ОЗП та відеокарти. Тому цю роботу слід довірити професіоналам своєї справи.

На практиці багато хто говорить, що ОЗП – це один із найдовговічніших вузлів комп’ютерів. Поломки можливі внаслідок появи заводського браку  або за сильному стрибку напруги.

Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: