Корм для собак із зайвою вагою: особливості складу
Надмірна маса тіла шкодить здоров’ю собаки, підвищуючи ризик розвитку цукрового діабету, артрозу, серцевих захворювань. Якщо у вихованця діагностовано ожиріння, ветеринар дасть рекомендації, дотримуючись яких можна допомогти схуднути. Один із ефективних заходів — заміна звичного сухого корму на спеціальне харчування, розроблене для тварин із зайвою вагою. Такий продукт має особливий склад, про який варто дізнатися детальніше.
Основні компоненти у складі
Якісний сухий корм для собак із надмірною масою тіла характеризується обмеженою калорійністю. Середня енергетична цінність 100 г продукту вбирається у 320 ккал. Точний показник залежить від виробника. Раціон збагачений поживними, але водночас дієтичними елементами з низьким вмістом жиру. До нього включені такі компоненти:
М’ясо та субпродукти. На ці інгредієнти посідає 35% складу. Для виробництва дієтичного корму використовують м’ясо кролика, курей, індички, ягняти. Ці продукти – натуральні джерела протеїну. Містять мінімум жиру та холестерину. Додатково додається куряча або індича печінка.
Злаки. Їхня помірна кількість у раціоні забезпечує організм собаки клітковиною, що підтримує здорову мікрофлору кишечника і забезпечує відчуття ситості. До складу дієтичних кормів зазвичай включають жовтий горох, коричневий рис, овес.
Рослинні компоненти. Картопля, морква, яблуко, буряк, чорниця, насіння льону, екстракти лікарських рослин та морських водоростей заповнюють потребу у вітамінах, мікро- та макроелементах, необхідних для підтримки серцево-судинної та імунної систем вихованця.
Додатково корм містить L-карнітин для зниження рівня холестерину в крові та підвищення фізичної витривалості. Омега-3, Омега-6, хондропротектори у вигляді гідролізованих хрящів сприяють підтримці здоров’я кісткової тканини та суглобів, що особливо актуально для собак з ожирінням. Вітамінно-мінеральні комплекси у складі зміцнюють імунітет улюбленця.
Яку кількість корму давати собаці щодня
Добова норма харчування вказується виробником на упаковці як таблиці. Цей показник ділять на два прийоми – ранковий та вечірній. Разову порцію потрібно зважити на точних кухонних терезах, щоб вихованець отримав строго необхідну кількість продукту з урахуванням маси тіла.
Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: