Чи потрібен рахунок у банку для ФОП та де його швидко відкрити
Якщо ви фізична особа, яка планує стати підприємцем, зрозуміло, крім офіційної реєстрації, вам потрібен рахунок у банку, який ви поставите на облік у податкову та з якого відраховуватимете до державного бюджету певний відсоток з прибутку, що відповідає вашій групі.
Дуже швидко відкрити рахунок ФОП ви можете в Райф-банку. Вам не доведеться спеціально йти до відділення фінустанови, просто залиште заявку на її офіційному сайті.
Подивіться відео-інструкцію, як швидко відкрити рахунок для ФОП онлайн у Райф-банку:
Які документи потрібні
Щоб відкрити бізнес-рахунок онлайн, вам потрібно надати дуже невеликий пакет документів. Свідоцтво про реєстрацію ФОП, ІПН та паспорт.
Для більшої оперативності Райф попросить вас зареєструватися на порталі держпослуг “Дія” та допоможе згенерувати кваліфікований електронний підпис, який буде потрібен вам постійно.
Які рахунки я можу відкрити в Райфі
Крім гривневого, ви можете відкрити рахунок у євро або доларовий. А можете й одразу обидва. Згідно з тарифним пакетом для бізнесу ви маєте на це право. Причому всі три рахунки банк відкриває безкоштовно.
Керувати ними, а також усіма операціями за рахунком, ви будете в інтернет-банкінгу Raiffeisen Online. Там же щодня з’являється свіжа інформація з міжбанку. Таким чином, ви завжди знатимете, який сьогодні курс євро до гривні або долара. За необхідності прямо у застосунку ви можете швидко купити або обміняти потрібну валюту без диких комісій.
На що ще я можу розраховувати як ФОП?
Будь-який бізнес, незалежно від напрямку, передбачає торгівлю товарами або послугами. З огляду на сучасну тенденцію до використання банківських карт, вам доведеться підключити сервіс безконтактної оплати.
Подати заявку на еквайринг можна відразу після реєстрації рахунку, але спочатку визначте, який саме вам потрібен. Якщо ваш бізнес не передбачає масштабності, на старті підійде платіжний термінал android у смартфоні. Алгоритм прийому клієнтських платежів тут дуже простий.
Після підписання договору на послугу, ви отримаєте право завантажити та встановити на свій телефон з операційкою андроїд та версією не нижче 8.0 (такі підтримують технологію NFC) спеціально розроблений Райфом застосунок.
У ньому ви формуєте фіскальний чек на оплату, показуєте його клієнту, він прикладає свій девайс (смартфон або розумний годинник) з банківською карткою, прив’язаною до Google Pay або Apple Pay, і за секунду обидва чуєте характерний сигнал про те, що транзакція пройшла успішно. Оплачений чек одразу надсилаєте на електронну пошту клієнту або до будь-якого з месенджерів, який він вкаже. Ось і все.
Скільки коштує такий еквайринг?
Оскільки для користування таким сервісом не потрібне спеціальне обладнання, яке довелося б орендувати в банку та сплачувати щомісячну абонплату або ж купувати апарат самому, фінустанова списує за свої послуги лише комісію 1,3% з кожного чека.
Спеціальний додаток банк надає безкоштовно. З огляду на вартість ваших продуктів та ймовірний клієнтопотік, умови цілком адекватні навіть для мікробізнесу. Тож не відкладайте ваш успіх у довгий ящик.