З чого роблять корм для котів та кішок? Особливості виробництва та склад
Склад будь-якого котячого корму вказується на упаковці і власник тварини знає, що її улюбленець буде їсти. Крім складу є енергетична цінність та інші параметри, що дозволяють визначити функціонал та призначення корму. Адже є продукти для кастрованих та стерилізованих тварин, активних, хворих, старих та юних, вагітних.
Але все одно власників тварин цікавить те, як і з чого роблять корм. Детально про це можна прочитати за адресою https://petslike.net і водночас купити який-небудь варіант сухого або вологого корму. Розробкою рецептур займаються одночасно дієтологи та ветеринари, контролюючи при цьому стан усіх внутрішніх органів тварини.
Особливості виробництва
Рецепт включає збалансоване харчування, коли є всього потроху. Традиційно у кормі містяться:
- м’ясні компоненти;
- овочі та інші види клітковини;
- рослинні чи тваринні жири;
- картопля, злаки та інші види вуглеводів;
- комплекс вітамінів та мінералів;
- пребіотики та пробіотики.
Єдиний склад сировини попередньо змішується, подрібнюється та піддається нагріванню при температурі від 95 до 150 градусів. Після цього використовується виробничий процес екструзії, надаючи готовій масі певної форми. Найчастіше утворюються смужки чи джгути, які пізніше формуються у гранули чи подушечки. В результаті котячий корм на виході має вологість від 4 до 10%.
М’ясні компоненти
Це основа будь-якого корму, адже основний природний раціон тварин – саме м’ясо. Це може бути свинина, курятина, телятина, кролятина, риба, а також субпродукти – шлунки, печінка, серце, легені. Виробники дешевих кормів використовують як м’ясні компоненти відходи виробництва – жили, кістки, шкури та багато іншого, про що вказують на упаковці.
Вітаміни та клітковина
Життєво важливі амінокислоти та вітаміни руйнуються при термічній обробці, тому виробники додають вітамінні комплекси після обробки. Обов’язково у складі має бути необхідна кількість клітковини. Це ті частини рослини, які не можуть перетравлюватися у шлунку, але вони потрібні для стимуляції кишечника, а також профілактики будь-яких розладів ШКТ. У дорогих кормах виробники використовують сушені фрукти та овочі.
Консерванти
Щоб виключити псування продукту та продовжити термін його зберігання, застосовуються консерванти. Корм повільно окислюватиметься, зберігаються всі корисні речовини та компоненти. Термін зберігання сухого корму становить близько 1,5 років, а після його відкриття потрібно використовувати протягом 1-2 місяців. Як консерванти використовуються вітаміни Е і відповідні добавки з таким же індексом. Вони всі перевірені та безпечні.
Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: