Вибираємо жіночу куртку на осінь: 3 основних фактора, на які варто зважати
Восени, коли погода стає мінливою та приходить похолодання, настає час утеплюватися и надягати куртки. Саме цей різновид верхнього одягу є основою осіннього гардеробу жінок різного віку. Куртки носять з різними образами і в будь-яку погоду, в тому числі, навіть в період легких заморозків. Тому важливо, щоб вона була комфортною, а залежить цей показник від того, наскільки вдало вона вибрана. Ось про це і поговоримо. Розповімо про основні фактори та критерії, на які треба зважати при покупці куртки на осінь. Їх три:
- матеріал;
- застібка;
- наповнювач.
Зупинимося на кожній характеристиці більш детально, оскільки куртки жіночі представлені у продажу у величезному різноманітті і, якщо не розбиратися в деталях, буде складно вибрати практичну модель. До речі, замовити одяг можна онлайн на майданчику Shafa. Тут представлений товар від сотень продавців, зручно порівнювати ціни. Також на платформі є зручні фільтри, завдяки яким можна задати детальні параметри вибору, аби прискорити пошук підходящої моделі. В тому числі, можна виставити сортування за перерахованими вище параметрами, але щоб розумітися на них, варто розібрати кожен критерій детальніше.
Вибираємо матеріал
Осінні куртки шиють з різних тканин. Зазвичай використовують:
- плащівку: буває матова, лакована. Це практичний матеріал, який захищає від вологи та вітру, добре переться, один з найкращих для курток;
- шкіру. Це досить дорогий матеріал, куртки з якого виглядають елегантно, стильно. Але треба зауважити, що шкіра не найбільш практичний матеріал. Вона не любить довгого контакту з вологою (може деформуватися), не можна прати вдома. Видаляти забруднення з них можна лише методом сухої чистки;
- замінник шкіри. Це альтернатива натуральній сировині – більш доступна та практична, але менш надійна. Куртки з екошкіри виглядають гарно і по естетиці не поступаються тим, які виготовлені зі шкіри, але вони більш чуттєві до погодних перепадів та менш довговічні. Різкі зміни температури можуть викликати руйнування матеріалу, також часто екошкірка
Як можна зазначити, кожен тип матеріалу має певні властивості та переваги, але при цьому треба враховувати головні вимоги до верхнього одягу на осінь. Він має добре захищати від холоду та вітру, бути простим в догляді.
Звертаємо увагу на застібку
Варіантів насьогодні досить багато: блискавки, гудзики, кнопки, моделі на запах. При виборі варто зважати на практичність та сезонні фактори.
Так куртки на запах з пояском, хоч і виглядають стильно, проте вони не підійдуть на холодну вітряну погоду.
Гудзики не часто, але все ж зустрічаються на куртках. Вони, до речі, можуть виступати декоративним елементом. Але є певний мінус – така застібка не завжди здатна забезпечити надійний захист від холоду та вітру, а ще не дуже зручна, коли треба швидко одягнутися чи роздягнутися. Подібні властивості характерні і для кнопок, лише за тим виключенням, що розстібати їх швидко та легко.
А от блискавка – найбільш практичний та зручний варіант. Куртки з такою застібкою надійно захищають від холоду, прості та зручні в повсякденному носінні.
Тип наповнювача: різновиди та відмінності
При виготовленні осінніх курток використовують різні види утеплювачів:
- силікон;
- холофайбер;
- пух.
Вони досить схожі між собою за теплоізоляційними властивостями, але мають відмінності в догляді. Так, найбільш примхливим є пух. Натуральний матеріал вимагає бережного прання та сушіння, при цьому збирається в грудки, які потім треба довго розминати. А ще пух дуже чутливий до вологи, і якщо куртка намокла чи була випрана, дуже важливо добре її просушити, аби наповнювач не почав псуватися.
Більш практичною альтернативою є силікон та холофайбер. Куртки з такими утеплювачами не бояться прання, швидко сохнуть. Такі наповнювачі не збираються в грудки, тому одяг не втрачає теплоізоляційних властивостей. А ще такі утеплювачі не піддаються зараженню паразитами та грибком. Проте зважайте, що силікон має здатність до усадки, а от холофайбер добре зберігає об’єм і куртка не втрачає привабливого зовнішнього вигляду навіть при частому носінні та після прання.
Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: