Усунення спадкоємців від права на спадщину: порядки та ключові правила
Бувають обставини, коли прямі спадкоємці згідно із законом мають права на спадщину, але вони вчинили якісь грубі дії, що ы виключає їхнє право на спадщину. Процедура спадщини є складним механізмом та областю права, відповідно, перш ніж робити усунення, необхідні як вагомі підстави, так і розуміння всього, що з цим пов’язано.
Подібні обставини найчастіше вимагають судового розгляду. Тому якщо необхідне позбавлення права на спадщину, то юристи компанії «МІБ» готові надати професійну підтримку. Вони оцінять завдання, підготують юридичні норми та обґрунтування, після чого ухвалять рішення про подальші дії. Професійний підхід гарантується за рахунок багаторічного досвіду та набору знань.
Кого можна усунути від спадщини?
Відповідно до Цивільного кодексу є кілька ситуацій, за яких конкретні особи не можуть бути спадкоємцями:
- ті, хто намагався робити замах на життя спадкоємця або намагався позбавити його життя (буває виняток, коли спадкодавець знав про такі дії і все одно включив спадкоємця до заповіту);
- особи, що заважають спадкодавцю оформити заповіт за його бажанням або бажаючи змінити його на користь інших людей;
- ті батьки, якщо на момент відкриття спадщини вони були позбавлені батьківських прав, при цьому не намагалися відновити їх;
- суд має право вирішити, що особи, які повинні були доглядати спадкодавця, не виконували своїх обов’язків повною мірою і були позбавлені права на спадщину;
- коли шлюб між спадкоємцем недійсний або визнаний таким за рішенням суду.
Ці норми поширюються на усіх без винятку спадкоємців незалежно від їх статусу. Замовляючи послуги юриста, можна детально все це розглянути. У компанії «МІБ» готові кожну конкретну ситуацію проаналізувати.
Кого не можна позбавляти спадщини?
Якщо в людини є зобов’язання в частці спадщини, то її позбавити неможливо. Це особливий список людей:
- малолітні та неповнолітні діти;
- непрацездатні повнолітні діти;
- непрацездатний вдівець чи вдова;
- непрацездатні батьки.
Вони успадковують майно незалежно від того, що зазначено у заповіті. Кожен отримує половину частки, яка могла б належати згідно із законом.
Юридична допомога та консультації
Представники юридичної фірми «МІБ» готові співпрацювати з клієнтами з різних напрямків, надаючи професійну допомогу та підтримку. Окрім питань спадщини, юристи готові надати допомогу з питань нерухомості, підготовки різних видів документів, кримінального права, виконавчого провадження тощо.
Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: