Проблеми з математикою: як допомогти дитині
Математика, одна із трьох дисциплін, з якою учні відчули труднощі минулого року. При чому, як з’ясувало опитування українських школярів Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), саме ця дисципліна посіла перше місце серед усіх предметів, які дітям даються найскладніше. Дві інші дисципліни: хімія та фізика. Як подолати страх до предмету та як обрати кваліфікованого репетитора математики – далі в статті.
Погіршення знань з математики учні пояснюють наступними факторами:
- Втома та стрес через війну;
- Дистанційна форма навчання;
- Навчальна програма, яка не адаптована під формат навчання школярів;
- Пропуски занять через повітряні тривоги чи відсутність електрики.
Як налаштувати дитину на вивчення математики
Допомогти своїй дитині краще засвоїти математику можуть і батьки. Перш за все слід пояснити дитині, чому математика такий важливий предмет.
- Розкажіть, як він впливає на подальше життя, наведіть кілька прикладів, як математика допомагає в повсякденні. На приклад: поясніть як ці знання допоможуть порахувати відсотки на знижках, порахувати здачу в магазині та правильно розділити рахунок між друзями після вечірки;
- Поясніть, що саме математика розвиває логічне, критичне, абстрактне та просторове мислення;
- Розкажіть, які перспективні професії зможе здобути дитина завдяки математики. На приклад: стати фахівцем в ІТ-сфері або проектувальником будинків.
Далі батькам варто з’ясувати, чому в школяра виникли проблеми з математикою. На це впливає кілька факторів:
- Складнощі у вивченні та розумінні математики можуть виникати через звичайний страх, що він не впорається з цифрами та правилами;
- Ускладнити ситуацію може й те, що викладач або поверхнево пояснює свій предмет, або ж не приділяє уваги усім дітям;
- Ваша дитина не може так швидко засвоїти предмет як інші, а вчитель не хоче зупинятися на одному учневі, щоб пояснити йому все ще раз. Зумовлено це може бути як втомою вчителя, так і великою кількістю учнів в класі.
Як батькам помітити, що в дитини труднощі з математикою?
Вчасно знайти проблему і вирішити її – головне завдання батьків. Зрозуміти, що дитина має проблеми з математикою можна за кількома факторами:
- Дитина намагається якомога швидше спекатися домашнього завдання, або ж навпаки відкладає його наостанок. Це все може означати, що вона погано розуміє предмет;
- Дитина не розуміє, що робить. Скажімо, вирішує завдання, але воно постійно не виходить. І навіть елементарні помилки викликають ступор, що діяти далі. Це все може свідчити, що дитина погано засвоює предмет і просто вгадує відповідь.
- Дитина в такому стресі, що навіть відмовляється йти до школи. Це все може означати, що вона боїться не засвоїти і не зрозуміти знов математику.
У такому випадку варто спокійно поговорити з дитиною, дізнатися її страхи та визначити слабкі місця. Розрадити і запропонувати спільний вихід із ситуації.
Як допомогти дитині вивчити математику?
Спершу ви можете самотужки спробувати вирішити усі непорозуміння з математикою:
- Допоможіть дитині зрозуміти предмет, якщо в силах – поясніть матеріал. Але робіть це спокійно та терпляче;
- Розрадьте дитину, якщо вона у відчаї, що не може зрозуміти математику. Заспокойте її, на власному прикладі покажіть, що і у вас виникали труднощі з вивченням предмету;
- В жодному разі не сваріть дитину за невдачу. Пояснюйте, що навіть програші -це не кінець. Що бувають як поразки, так і перемоги. А от за перемоги треба хвалити і підбадьорювати до нових звершень;
- Поспілкуйтесь зі шкільним вчителем. Так ви зрозумієте слабкі та сильні сторони вашої дитини. Дізнайтесь, що варто підтягнути.
Репетитор, як вирішення проблеми з математикою
Якщо ви розумієте, що самостійно вам не впоратися з поясненням предмету, найміть для дитини репетитора математики. Переваги такого рішення очевидні:
- Професійний репетитор одразу зрозуміє прогалини в вивченні предмету і буде займатися посилено з тим матеріалом, який до цього був недоступний вашій дитині;
- Репетитор весь час приділятиме вашій дитині. На відміну від вчителя, у якого ще кілька десятків дітей, йому не треба розділяти між ними всіма увагу. Тож він зможе стільки, скільки необхідно вчити одну і ту ж тему;
- Професіонал своєї справи заспокоїть дитину і цікаво та ефективно пояснить увесь незрозумілий предмет..
Як обрати професійного репетитора?
- Репетитор з математики має розумітися в предметі, а, відтак, мати профільну освіту;
- Дізнайтеся про професійні навички та методики викладання у вчителя. Для цього запишіться на пробний урок;
- Дізнайтеся про репетитора у його учнів. Почитайте відгуки, зберіть якомога більше рекомендацій про нього.
Позитивне ставлення та заохочення дитини до знань допоможе розвʼязати проблему. А високваліфіковані репетитори від BUKI допоможуть вам з цим. Вони не лише пояснять предмет, а й навчать вашу дитину любити і розуміти математику.
Подивіться ще цікаву і корисну інформацію на порталі: