Вивчення англійської: репетитор vs мовна школа – переваги та недоліки
Треба підтягнути англійську, та групові заняття – точно не ваш варіант? Тоді варто спробувати індивідуальний формат навчання. Але залишається одне важливе питання: обрати приватного репетитора чи індивідуальні заняття з англійської у мовній школі. Ми розібрали переваги і недоліки кожного з цих варіантів, щоб полегшити вибір.
Плюси і мінуси приватного репетитора
Зараз на ринку дуже багато пропозицій від приватних репетиторів, тож можна знайти варіанти за дійсно привабливу ціну. Також ви можете обрати зручний для вас час, формат і місце проведення занять – займайтесь хоч о 3 ночі, якщо знайдете репетитора, якому це підходить. Тож це і є два найбільші плюси приватного репетиторства: низька ціна і гнучкість графіку та формату, тобто ви можете обрати спеціаліста за ціною, яка відповідає вашому бюджету і готовності вкладати в цю справу, та відповідно до вашого графіку. Але який це буде «спеціаліст» – зовсім інше питання, яке переводить нас до мінусів.
Тож головний недолік приватного репетиторства – ви обираєте наосліп, адже не знаєте ні рівня освіти, ні досвіду роботи, ні результативності свого майбутнього викладача. Добре, якщо у вас вже є певний рівень знань, тож за кілька занять ви зможете розпізнати некомпетентність, а якщо ви новачок, то можете цілий рік товктись на рівні elementary і думати, що це з вами щось не так. Це як купувати машину з рук, коли ви абсолютно не тямите в механіці, а потім звинувачувати себе у тому, що вона постійно «глохне». І другий суттєвий недолік – це відсутність відповідальності за результат. Тобто якщо за певний період занять вас обіцяли вивести на вищий рівень, але цього не сталось – викладач знімає з себе відповідальність, адже завжди можна сказати, що ви недопрацювали чи у вас немає схильності до мов. І ще один можливий недолік – у репетитора буде небагато вільного часу, щоб підібрати матеріали відповідно до ваших рівня і вподобань, адже зазвичай репетиторство поєднують із роботою у школі, університеті чи навчанням (так, досить часто дешевші репетитори – це студенти). Тож підсумуємо мінуси: обмежена інформація про викладача, відсутність відповідальності за результат, можливий брак часу для підбору індивідуальних матеріалів.
Плюси і мінуси індивідуальних занять у мовній школі
Найсуттєвіша перевага, що має школа англійської мови – це гарантії, адже школа відповідає за рівень своїх викладачів, за знання і результати, які ви отримуєте. Зазвичай дирекція школи зацікавлена у підвищенні кваліфікації та постійному розвитку і вдосконаленні знань своїх викладачів, а також забезпеченні їх найсучаснішими матеріалами та інструментами для більш цікавого й ефективного навчання. На заняттях у школі також присутня гнучкість у графіку та місці проведення занять, наприклад, школа англійської Cambridge Club пропонує індивідуальні уроки у зручний для вас час, онлайн та офлайн, вдома, на роботі чи безпосередньо у школі, а відмовитись від заняття можна за день до його проведення.
Також на індивідуальних заняттях ви можете підготуватись до складання міжнародного іспиту на знання мови, скласти та отримати сертифікат у школі. До того ж, офіційні мовні школи сплачують податки у бюджет, а це є беззаперечною перевагою і для вас, оскільки ви можете назвати себе свідомим громадянином, і для країни, особливо у часи війни. Між іншим, це також можна віднести до мінусів репетиторів, адже ваша оплата іде їм у кишеню, а витрачати ці кошти вони можуть за кордоном, якщо територіально наразі перебувають там – дохід для української економіки нульовий. Тож підсумуємо плюси цього варіанту: високий рівень професійності викладачів, гарантія найкращих методик, індивідуального підбору матеріалів та результативності, офіційно сплачені податки, що підтримують економіку України.
Однак ціна за одне заняття може бути вищою, ніж у деяких репетиторів. Але якщо продовжити наше порівняння з машинами, то індивідуальні заняття з англійської у школі – це як авто з салону: у вас є доступ до всіх параметрів та характеристик, гарантії, можливість «оздобити» свою автівку додатковими опціями, які необхідні саме вам, та сплатити податки державі. До того ж, приватні уроки у кваліфікованих репетиторів коштують іноді навіть дорожче, ніж у школах.
Тож платити більше й отримувати якісне навчання і гарантований результат чи не платити й обрати «кота у мішку», тобто репетитора, який ні за що не відповідає? Це не Гамлетівське питання, тому відповідь на нього тільки за вами, ми ж сподіваємось, що хоч трохи полегшили вибір своїм розбором, і бажаємо вам лише приємного навчання і найкращих результатів!